Multivilla Gayrimenkul inşaatçıdan
+90 (242) 512 20 32
+90 536 985 34 28

Alanya

Sıralama
  • Fiyata göre
  • Oda sayısına göre
  • Denize mesafeye göre
  • Date added
1 - 9 ‘dan 66 teklifler

Alanya’da Emlak

Türkiye’nin güney sahil şeridinde, Antalya iline bağlı, 285.407 kişilik yerleşik nüfusa sahip, kuzeyinde Toros sıra dağlarıyla çevrili turistik bir beldemizdir Alanya. Kuzeye ve kuzey doğuya doğru gelişen ve kentleşen uluslararası arenada hem eğlenceli hem de ekonomik olması sebebiyle tercih edilen, efsaneleriyle ünlü şirin bir bölgedir.

Şehrin eski merkezi kale çevresi olarak bilinir, günümüzdeyse iskeleden başlayıp, Atatürk caddesi etrafında bulunan yerleşim yerleridir. Şehir yurtiçi ve yurtdışından sezonluk göçler alır. Biz buna kısaca turistik göç diyebiliriz. Bu dönemlerde inşaat ve emlak piyasası ve turizme bağlı olarak sektörel hareketlilik ve ekonomide canlanma görülür. Turizm bölgesi olması sebebiyle yapılaşma planlı, yapılar daha kaliteli ve Avrupa standartlarındadır. Serbest piyasada da inşaat sektörü, yenilikçi, teknolojik ve modern mimari eserlerle yarışır hale geldi. Multivilla da adını sektörde güvenilirliği ve yenilikçi teknolojilerle lanse etmiştir.

Kalifiye yapılaşmanın yanı sıra eski yapılarda fazlasıyla göze çarpmakta ve talep görmektedir. Çünkü ilk yerleşim yerleri sahilde ve kıyıya paralel bir şekilde genişlemiş ve büyümüştür. Gayrimenkulün çeşitliliği fiyatlarda da bol seçenek yaratmıştır. 50.000,00 €’luk daire bulacağınız gibi 300.000,00 €’ luk dairelerde bulabilirsiniz. Alt fiyat sınırı olmasına rağmen üst fiyat sınırı yoktur. Fiyatları etkileyen başlıca sebeplerse; konumu, yapım yılı, sosyal faaliyet alanları ve yönetim hizmetleri diyebiliriz. Ekonominize uygun çok çeşitli konutlarımız satılık portföyümüz de bulunmaktadır. Zira beğendiğiniz ama fiyat biraz pahalı dediğiniz bir ürünümüz varsa, bunu bizimle mutlaka paylaşın, sizin için çözüm üretebiliriz.

Alanya’yı tanıyalım

Tarihte bilinen ilk adı Coracesium'dur. Tarihte de, günümüzde olduğu gibi Akdeniz’in önemli ticari merkezlerinden olmuştur. Perslerden sonra uzun bir dönem korsanların barınağı olmuştur. Tarihin zafer kokan Alanya kalesi, Kızıl Kule ve tersane Alaeddin Keykubat döneminde yapılmıştır. Alanya mistik havasıyla tarihin diğer kahramanlarının da savaşlarına ve aşklarına şahit olmuştur. Dünyaca tanınan Kleopatra Alanya’yı görmüş ve bu topraklara, coğrafyaya âşık olmuştur. O dönem Marcus Antonius’un Alanya’yı düğün hediyesi olarak Kleopatraya verdiği söylenir. Kleopatra & Marcus Antonious balaylarını burada geçirirler. Marcus’un Kleopatra için Mısırdan altın kum getirttiği ve Kleopatra Plajının böyle oluştuğu söylenir. Âşıkların şehridir; sabahın erken saatlerinde sahilde güneşin doğuşu eşliğinde, el ele gezen genç yaşlı çiftleri görmeniz mümkündür. Pazardan, taze sebze ve meyvelerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı sofrasında görebilirsiniz âşıkları, buram buram romantizm kokar Alanya.

Kıyı şeridinde, on bir ay boyunca bol güneş gören bir ilimizdir. Toros dağlarının kıyıya paralel olması kuzey rüzgârlarını ve güney rüzgârlarının önünü keserek iklimin soğumasını engellemektedir. Kış aylarında 17 ° C bulan sıcaklıklar yaz aylarında 40° C kadar çıkmaktadır. Akdeniz iklimini yoğun bir şekilde hissedeceğiniz tropik bir kenttir.

Turizm bölgesi olması nedeniyle Nisan ayında başlayan yüzme sezonu Kasım ayına kadar devam eder. Kıyı şehrinin en büyüleyici etkeniyse, deniz yoluyla yaptığınız gezi süresince karşınıza çıkan mucizevi koylardır.

1221 yılında Alanya’yı fetheden Alaeddin Keykubat’ın şehri almasından sonra, Şehrin en yüksek ve savunmaya en elverişli yerine Alanya Kalesini yaptırmıştır. Denizden yüksekliği 250m ‘dir, 83 kule, 140 burç ve 1200 sarnıçtan oluşmaktadır. Surlar, planlı bir şekilde Ehmedek, İçkale, Adam Atacağı, Cilvarda burnu üstü, Arap Evliyası Burcu ve Esat Burcu'nu inerek Tophane ve Tersane'yi geçtikten sonra Kızılkule'de son bulacak şekilde inşa edilmiştir.

Kalenin hemen aşağı kesimlerindeyse 1948 yılında kazara ortaya çıkan Damlataş mağarası bulunmaktadır. Yaklaşık 50 metre uzunluğunda geçidi olan, yıllar içerisinde mağara tavanından damlayan suların oluşturduğu dikitlerle şekillenmiş ve adını da buradan almış, astım hastalarına iyi gelen hayranlık verici bir oluşumdur.

Alanya’dan ev almanızın 3 önemli nedeni!

  • Çok fazla çeşitliliği olması her kişiye özel uygun bir alternatifin bulunabilmesi birincil nedenlerimizdendir. Satılık ekonomik daireler, denize yakın daireler, satılık lüks villalar, seçkin residence konutlar, her kişiye ve zevke uygun döşenmiş, bakımlı ve konforlu daireler.
  • Mükemmel bir yatırım: Dünya ekonomisinde, yükselen gayrimenkul ivmesiyle Türkiye, son dört yıl içerisinde %80 oranında artış göstermiştir. Kriz dönemlerinde bile turizm bölgesi olmasının avantajını korudu ve %17 büyüme gösterdi.
  • Ekonomik konutlar sebebiyle de Alanya’nın tercih edilmesi en büyük etkendir. Türkiye şartlarına bakıldığında, Alanya da yaşamda genel olarak daha ucuzdur. Ekonominize elverişli birçok seçenek bulabilirsiniz. Mesela 50.000,00€ tutarında birçok güzel daire bulmanız mümkündür.

Penthouse dairenizin terasında yıldızların eşliğinde gecenin tüm renkleriyle tarifsiz bin bir gece yaşayabilirsiniz. Siz Multi hizmeti ve Multi kaliteyi hak ediyorsunuz. Şimdi kendinize bir güzellik yapın ve Multivilla uzmanlarından randevu alın. Size özel seçeneklerle konut sahibi olun.

Multivilla’nın uzman ekibine +90 (242) 512 20 32, WhatsApp & Viber +90 (536) 985 34 28 numaralı telefondan, info@multi-villa.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hayatı Multivilla’nın fırsatlarla dolu dünyasında yaşayın.


Bakınız ayrıca: