Multivilla Gayrimenkul inşaatçıdan
+90 (242) 512 20 32
+90 536 985 34 28

"Empire Residence" özel Isı ve Ses Yalıtımıyla konforunuzu korumaya aldı

Ses ve Isı yalıtımı olmayan bir dairede yaşadıysanız eğer, ister istemez alt veya üst kat komşularınızın  gürültüsünden rahatsız olmuşsunuzdur. Kısacası evinizde keyifle otururken dış dünyanın gürültü kirliliği artık Empire Residence sakinlerine uğramayacak. Evinizin huzur dolu atmosferini sevdiklerinizle kesintisiz yaşayacaksınız.

A kalite malzemelerle inşa ettiğimiz Empire Residence özellikle Isı ve Ses yalıtımı üzerine itinayla çözümler getirmiştir. Öyle ki kullanılan A kalite duvar malzemesi ve izolasyon malzemesi  ile birlikte mükemmel bir uyumla, mahremiyetinizi koruma altına alacaktır.

 

İşte konforunuz için Isı ve Ses yalıtımının altı özelliği

Yalıtım malzemelerini seçerken her türlü  dış etkeni düşündük. Özellikle Akdeniz’in  iklim koşullarını, coğrafi yapısını ve zeminin durumunu karşılaştırdık. Çıkan sonuçlar doğrultusunda A kalite malzeme kullanmayı tercih ettik.

  • Isı izolasyonu: Kullanılan malzemenin birincil özelliği ısı değişimini engellemesidir. Kış aylarında 5° C bulan hava sıcaklıkları Akdeniz bölgesinin iklim tarzıdır. Bölgede merkezi ısıtma sistemi ve duvarlar aracılığıyla ısı kaybı yaklaşık 30% dur, kullanılan A kalite malzemeyle ısı kaybını önlüyor fazladan tüketilen elektrik enerjisinden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Yaz sıcaklarındaysa evinizde ki soğuk havayı absorbe ediyor, enerji tasarrufunuzu arttırıyoruz.
  • Hidrofobisite (Su Geçirmezlik): Yaz aylarında Akdeniz bölgesinin nem oranı %73 derecelere kadar yükselmektedir. Bu durum duvar malzemelerinin belirli oranda ıslak kalmalarına ve küf, malt gibi rahatsız edici durumlarla karşı karşıya kalmamıza sebep oluyor. Biz Empire Residence duvarlarını su geçirmez özelliği olan bu A kalite malzemeyle ördük. Sizi küf ve maltlardan koruduk.
  • Mukavemet ve Dayanıklılık: Kullandığımız yalıtım malzemesi Isı ve Ses izolasyonunun yanı sıra, 100% ponza taşından üretilmiş duvar malzemesi kullanılmıştır. Depreme dayanıklılığıyla bilinen ponza ( pomza) taşı sizi deprem riskinden de koruyacaktır.
  • Yangına dayanıklılık: Hayata dair güvenliğiniz bizim için önemlidir. Bu malzememizin diğer bir özelliğiyse yangına dayanıklı olmasıdır. Bu durum oluşabilecek risklerin fazla zarar vermeden, büyümeden kontrol altına alınmasına imkan verir.
  • Ses İzolasyonu: Volkanik kökenli bir duvar malzemesidir ve yapısında ki boşluklardan dolayı ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Bu küçük odacıklar sesin diğer odacığa geçmesine mani olur ve sesin yayılmasına engel olur. Mahremiyetinizi muhafaza eder.
  • Radyasyon İzolasyonu: Duvar malzememizin özü volkanik bir taş olması ve bu taşın içinde bulunan agrega materyalidir. Taşın ağırlığında bulunan agrega ham maddesi gereği radyasyonu yaymama, izole etme özelliği bulunmaktadır.

Empire Residence hem görünen yüzüyle hem de görünmeyen yüzüyle sizleri ve sevdiklerinizi koruma altına alıyor.

Avrupa da yaygın olarak uygulanan mevcut kaynakların rasyonel kullanımı, Empire Residence bloklarında da kullanılan, A sınıfı duvar ve yalıtım malzemeleri için geçerlidir. Evin tüm gereksinimlerini kapsayan "her şey dahil" sistemi Empire Residence konutlarının simgesidir.

Sorularınız için +90 (242) 512 20 32, WhatsApp & Viber +90 (536) 985 34 28 numaralı telefondan, ya da info@multi-villa.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.


Bakınız ayrıca:

Ürün arama