Multivilla Gayrimenkul inşaatçıdan
+90 (242) 512 20 32
+90 536 985 34 28

Multielektrik Güneş Enerji Panelleri - Alanya da ilk kez bir konutta uygulanıyor

Multivilla mimarları, mühendisleri ve SSH görevlileri, Empire Residence sakinlerini düşünmeye devam ediyor. Bu özel projemizde cep yakan aidat giderlerinizi nasıl azaltabiliriz sorusuna cevap Multielektrik mühendislerinden geldi. Multigroup bünyesindeki Multielektrik mühendisleri Empire Residence çatısına kurmayı planladıkları solar enerji sistemiyle güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirecek ve Empire Residence ortak kullanım alanlarında ki enerji ihtiyacınızı buradan karşılayacaktır. Burada ki asıl hedef yüksek aidat giderlerini azaltmaktır.

 

Güneş enerji panelleri yani solar enerji nasıl çalışır?

Bir dizi hesaplamaların ardından, Empire Residence çatısına panellerin kurulumu gerçekleştirilir. Yılın on bir ayı güneş gören Alanya kesintisiz enerji kaynağı güneş ışınlarını paneller içerisinde ki sistem yardımıyla elektrik enerjisine dönüştürecektir. Bu elektrik enerjisi site sakinlerinin ortak kullanım alanlarında ve sıcak su ihtiyaçlarında kullanılmak üzere absorbe edilecektir.

 

Türkiye'de güneş enerji panelleri verimliliği

Türkiye’nin özellikle güney kısmı güneş enerjisi bakımında büyük bir potansiyele sahiptir. Akdeniz kıyıları yılın neredeyse 11 ayı boyunca güneş almaktadır. Türkiye güneş enerji verimliliği konusunda Avrupa ülkeleri arasında İspanyadan sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Güneş enerjisi bakımından sınırsız kaynaklara sahip olan ve hava sıcaklıklığının, kış aylarında bile sıfırın üstünde olduğu Alanya için bu sonuçlar hiç de şaşırtıcı değildir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'e göre, Türkiye güneş enerji panelleriyle 380 milyar kWh/yıl elektrik üretim kapasitesine sahip bir ülkedir ve bu kapasite Türkiye’nin toplam elektrik ihtiyacından bile çok daha fazladır.

 

Empire Residence sakinleri için faydaları

  • Aydınlatma
    Multielektriğin uzman bakış açısına göre, hedeflenen elektrik üretimi site içi aydınlatma, havuz aydınlatma ve ortak alanların ısıtılmasına yeterli olacak kapasitede olacaktır.
  • Sıcak su
    Güneş enerji panellerinin bir diğer tasarrufu da yaz, kış demeden 7/24 sıcak su ihtiyacınızı karşılamasıdır. Akdeniz ve Alanya bölgesinde oldukça yaygın olan elektrikli şofben yerine paneller sayesinde dilediğiniz anda sıcak suyu kullanabileceksiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı yöneltmek için +90 (242) 512 20 32, WhatsApp & Viber +90 (536) 985 34 28 numaralı telefondan bize ulaşın.


Bakınız ayrıca:

Ürün arama