Multivilla Gayrimenkul inşaatçıdan
+90 (242) 512 20 32
+90 536 985 34 28

Türkiye'de Multivilla farkıyla emlak satın almak

Modern çağın ve global teknolojinin yakın takipçisi Multivilla ekibi; dinamik kadrosu, yaratıcı fikirleri ve çözüm odaklı iş disipliniyle, bünyesinde bulundurduğu portföylerini özenle seçmektedir. Bu iş disiplinini ve ekibimizin yaratıcı, dinamik ruhunu inşası tamamlanmış ve planlanan projelerimizde de görebilirsiniz. Bu duygularla ve inançla yaratılmış projelerimiz, doğanın mucizevi güzellikleriyle bütünleşince, hayatın kaynağını ortaya koyan yaşam alanları çıkıyor. Multivilla’nın efsanevi projelerini ve ürün çeşitlerimizi sayfamızın SATILIK bölümünden dilediğinizce inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin Ege ve özellikle Akdeniz sahilleri, yabancı yatırımcılar tarafından da tercih edildiği için yapılan projeler Dünya standartlarındadır. Yazın bol güneşli, kışları yoğun yağmur yağışlı olması ve sıcaklığın Türkiye’nin diğer bölgelerine oranla daha ılıman olması da müşterilerimizin diğer bir tercih sebebidir. Güneyinde Akdeniz, Kuzeyinde Toros dağları ve doğal çam ormanlarıyla çevreli bölgemizde, bol oksijen, temiz hava olması birçok emekli ve bazı sağlık problemleri yaşayan Avrupalıların, Rusların, İskandinavların emekliliklerini Türkiye’de, Alanya’da geçirmelerinin ikinci sebebidir. Birinci tercih sebebi ise Türkiye’nin diğer ülkelere oranla daha ekonomik olmasıdır.

Türkiye’de, belli başlı başarılı firmaların birbiriyle yarış halinde olması daha iyi hizmeti ve verilen hizmetin kalitesini arttırıyor. Serbest hizmet piyasası rekabeti, bu başarılı firmaların her gün kendini yenilemesine ve kendini bir adım öne taşımasına olanak tanıyor. Biz de Multivilla’nın araştırmacı ve yenilikçi ekip ruhunun dinamiklerini ‘’ Nasıl daha iyi, daha kaliteli, daha güvenilir hizmet verebiliriz? ‘’ sorularına cevap arayarak, bulduğumuz sonuçları geliştirerek, 11 yılı aşkın bir süredir bu sektörde faaliyet gösteriyoruz.

Farklılıklarımızı bir kaç başlıkla örneklemek istersek:

 • Multivilla’nın rehberliği hususi ya da ticari emlak ya da arsa almaya karar vermenizden sonra bize açacağınız bir telefon veya göndereceğiniz bir e-maille başlar.
 • Firmamız uzmanlarına vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda portföy veri bankamızdan kriterlerinize uygun gayrimenkuller listelenir.
 • Tercih ettiğiniz gayrimenkullerin ‘’satın alma’’ belgeleri hazırlanır ve başvurular yapılır.
 • İhtiyaç halinde anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut kredisi başvurularınız yapılır.
 • Multivilla; işlemleriniz bittikten sonra Gayrimenkulünüzün yönetimini ve bakımını firmamızla yapacağınız satış sonrası hizmet sözleşmesiyle, sizlere en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye devam eder.

"Multivillayla" Çalışmanın Avantajları:

 • Yılların deneyimiyle edindiğimiz bilgiler doğrultusunda müşterilerimiz kolay ulaşılabilir olmamızı, günün her saatinde sorularına cevap alabilecekleri, kişisel danışman hizmetimizin en büyük avantajımız olduğunu dile getiriyorlar.
 • Yurtiçi ve yurtdışından ilk kez gayrimenkul alacaksanız eğer, dikkat etmeniz gereken konular ve kanunlarla ilgili güncel bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunuluyor.
 • Web sitemizde yaptığınız ön değerlendirme sonunda danışmanlarımız sizin için bir portföy turu programlıyor. Bu gezi sonrasında beğendiğiniz ürünümüz için yaptığımız satış sözleşmesi sonrasında uçak biletlerinizin masrafları Multivilla tarafından sizlere iade ediliyor.
 • Multivilla; ürün değerlendirme turu için yaptığınız rezervasyon sonrası dilerseniz transfer ya da araç kiralama konusunda da sizlere destek oluyor.
 • Multivilla’nın gayrimenkul alım-satım ve inşaat alanındaki tecrübesiyle, gayrimenkul risk analizleri değerlendiriliyor ve bu risk raporlarına göre mülkünüz sigortalanıyor.
 • 12 yıllık kazanılmış iş ahlakı ve tecrübesiyle emlak mevzuatları derinlemesine inceleniyor ve yasal hukuki destek veriliyor.
 • Konut sahibi olabilmeniz önündeki maddi sorunlar ise anlaşmalı olduğumuz bankalar aracılığıyla uygun kredi imkânıyla ortadan kaldırılıyor.

Multivilla danışmanlarımız, aklınızda netleşmeyen her soruyu danışmanız için telefonun diğer ucunda 7/24 hazır bulunuyor.

Türkiye'de Emlak Fiyatları

Türkiye’de zaman zaman yaşanan siyasi belirsizlikler ve hatta ekonomik kriz dönemlerinde bile gayrimenkul satışları özellikle yabancıya yapılan gayrimenkul satışlarında büyüme gözlemlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda en kritik zamanlarda bile karlılık oranlarının yükselişte olduğu sektörün inşaat ve emlak olduğunu söyleyebiliriz.

Antalya ili emlak piyasasi

 • Türkiye coğrafyasının nadide beldelerinden biri olan Antalya ilimizin, çok aktif ve hızlı emlak alım-satım ivmesi vardır. Türkiye genelinde insanların bilincine yerleşen ‘’ sahibinden satılık daire, sahibinden satılık yazlık, sahibinden satılık …’’ gibi arama kriterleri sonucunda ortaya çıkacak maliyet farklılığını da Multivilla ekibinin yoğun çalışmalarıyla en aza indirgemiş olup Antalya ve ilçeleri, özellikle Alanya ilçesinde adını güvenle lanse etmiştir. Bu durum yatırım amaçlı, ticari mülk, arsa veya emlak alımlarınızda, alıcılarımızın kar oranlarını yükseltmiştir.
 • Türkiye’de yapılan yasa değişikliğinden sonra yabancı yatırımcıların akınına uğramış, güneş özlemi çeken birçok, özellikle Avrupalı, İskandinav, Rus kökenli insanların odak noktası olmuştur. Emlak ve İnşaat sektöründe 100% artış sağlanmış, Antalya ili birinci sırada yer almıştır.
 • Bu hızlı büyümeye karşın diğer illerle kıyaslama yaptığımızda Antalya ili konut fiyatları, diğer illere oranla daha uygun olmuştur. Her ekonomik şartlara uygun, çeşitli özelliklerde 1+1 daire, 2+1 daire, 3+1 daire, havuzlu villa, villa, bahçeli dubleks, dubleks, penthouse ve arsa ve benzeri seçenekleri bu oranlarda büyük derecede etkili olmuştur.

Türkiye'de emlak fiyatlarını etkileyen nedenler?

Bulunduğu ilin coğrafi konumunun özelliklerine göre değişiklik göstermesiyle beraber Antalya gibi deniz kıyısında olan bir ilimizde daire ve arsa fiyatları denize yakınlık derecesine göre değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra merkeze yakınlık, hastane ve alışveriş merkezlerine yakınlık, okullara yakınlık, bulunduğu ilin veya ilçenin tarihi eserlerine yakınlık gibi kıstaslar baz alınır.

Günümüz ekonomisinde en etkili diğer bir kıstasta proje başlangıcında alıcılara yapılan 10%- 15% oranında indirim ve 0% faizle düzenlenen taksitle ödeme avantajıdır Emlak ve gayrimenkul alıcılarının dikkat ettiği ve piyasa değerlerini etkileyen diğer bir kriter de proje sahibi firmanın güvenilirliğidir. Adı markalaşmış, kalite ve güvenilirliğini ispat etmiş, inşaat firmalarının yaptığı projeler popülariteyi arttırıp, piyasada yoğun talep görmektedir.

Bunların yanı sıra yapılan projenin teknik ve genel özellikleri; inşaatın yapım aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi, işçilik kalitesi ve satıcı firmanın, satılık ürünüyle ilgili verdiği garanti, fiyatları etkileyen diğer nedenlerdir.

Diğer bir etkense projenin sosyal aktivite özellikleridir. Projede bulunan; açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, hamam, sauna ve masaj salonu, kütüphane ve sinema salonu, çocuk oyun parkı, cafe-bar ve restoran, bowling ve bilardo salonu, basketbol, tenis ve golf sahası, açık ve kapalı otopark alanlarından oluşur. Projenin artı donanımları da güvenlik, kapalı devre kamera sistemleri, akıllı ev sistemleri, asansör ve kapıcı gibi özellikleridir. İç özellikleri; mobilyalı ve mobilyasız gibi seçenekleri fiyatları etkileyen sebeplerdir.

Multivilla uzman ekibiyle sizlere her an maliyet analizleriyle ilgili elde edilmiş son verilerin önderliğinde, bilgilendirmelerde bulunacaktır.

Türkiye'de emlak türleri

Türkiye'de satışa sunulan daire türleri; tek bloktan oluşan apartmanlar, sosyal aktivite alanlarıyla birkaç bloktan oluşan siteler ve benzeri şekillerle değişiklik göstermektedir. Apartman; projenin planına göre stüdyolar, 1+1 – 2+1 gibi seçeneklerle daireler, dubleksler olarak sınıflandırılabilir.

Stüdyo. Türkiye’de son birkaç yılda projelerde yeni yeni yer almaya başlamış bir daire tipidir. Tek ve geniş bir odaya kurulan mutfak ve istenildiğinde yatak olabilen bir oturma düzeneği, banyo ve balkondan oluşan bir konut şeklidir.

Dubleks. bahçe dubleks, ters dubleks gibi seçenekleriyle, kelime anlamı olarak iki katlı demektir. Projenin durumuna göre oda sayısı teras ve balkon sayısı, banyo sayısı değişkenlik gösterir.

Daire. alanın metrekaresine göre 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 gibi odası, banyosu, balkonu, mutfağı bulanan konut tipidir.

Villa. kendi arazisi üzerine inşa edilmiş bahçeli, havuzlu, özellikli ve donanımlı kişiye özel inşa edilmiş konut tipidir.

Multivilla danışmanlarımız, 7/24 ulaşabileceğiniz telefon numaramızla ve elektronik postamızla, aklınızdaki tüm sorulara cevap vermeye hazır bulunuyor.

Bizlere +90 (242) 512 20 32, WhatsApp & Viber +90 (536) 985 34 28 numaralı telefondan ve info@multi-villa.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Bakınız ayrıca: